درباره خانه سرهنگ

تاریخچه «خانه سرهنگ»

«خانه سرهنگ» پیش‌تر خانه سفیر بوده است! در واقع نزدیکی این خانه به سفارت شوروی و بریتانیا باعث شده بود تا سر پیتر ادوارد رامزباتهم، سفیر وقت بریتانیا در ایران بین سال‌های ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۴ در این خانه زندگی کند. رامزباتهم پس از پایان کارش در تهران، به آمریکا رفت و سفیر بریتانیا در ایالات متحده شد.
سفیر انگلیس که از این خانه رفت، آقای هنجنی، ملاک و معمار معروفی که این خانه و بسیاری از خانه‌های زیبای آن دوران منطقه فردوسی را ساخته بود و حالا نیز نامش بر روی بن‌بست بالای خانه قرار گرفته است، این خانه را به سرهنگ فردوس پورقاسمی فروخت، کسی که کم‌کم به بزرگ و ریش سفید محله فردوسی تهران تبدیل شد. خانه سرهنگ که دیوار به دیوار منزل خانم دلکش بود و همسایه شرکت صنعتی مهندس بازرگان بود و روبرویش هم اداره تئاتر قرار داشت، به خانه امید اهالی منطقه فردوسی تبدیل شد.
مرحوم سرهنگ فردوس پورقاسمی متولد ۱۳۱۴ در نجف‌آباد بود. او در ساختار شهربانی تا درجه سرهنگی پیش رفت ولی در اوایل دهه شصت اجباراً بازنشسته شد.
شادروان سرهنگ پورقاسمی در بهار ۱۳۸۳ و در پی عارضه ناگهانی قلبی و بدون هیچ پیش زمینه بیماری و در کمتر از چند دقیقه جان به جان آفرین تسلیم کرد. با این حال به نظر می‌رسد خود او از پیش بر سرنوشتش آگاه بود چرا که کمی قبل از سفر ابدی‌اش به فرزندان خود وصیت کرد تا این خانه را به محیطی فرهنگی و هنری تبدیل کنند و مکان حاضر بر اساس وصیت مرحوم سرهنگ و از سال ۱۳۹۷ آماده شده تا ما بتوانیم اینجا دور هم جمع شویم.

امکانات ما

«خانه سرهنگ» مؤسسه‌ای با امکانات مختلف و متنوع است و کافه رستورانی که حالا شما مهمان آن هستید تنها یکی از این امکانات است. تماشاخانه «خانه سرهنگ» که در طبقه دوم قرار دارد یکی از زیر مجموعه‌های خانه ماست که به شکل عمومی و خصوصی، فیلم‌های سینمایی و مستندهای گلچین شده و متفاوتی را تقدیم چشمان شما می‌کند. اتاق بازی برای بردگیمرها و مافیابازها لحظات خوشی را رقم خواهد زد و کارگاه هنر با برگزاری رویدادها و دوره‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف هنری و ادبی و اعطای مدرک معتبر و قابل ترجمه، در خدمت هنرجویان این خانه است. مجموعه فروشگاهی «خانه سرهنگ» نیز در کنار کتابفروشی مجموعه، با ارائه محصولات خوراکی و اکسسوری‌ها و لوازم دکوراتیو در خدمت شماست. گلفروشی «الین» هم یکی دیگر از زیر مجموعه‌های خانه ماست که در انتهای حیاط خانه واقع شده و با گل‌ها و گلدوان‌هایی زیبا میزبان شما اهالی «خانه سرهنگ» است.

ما غذای واقعی را با دست تهیه می کنیم ، تازه سفارش می دهیم.
این سریعترین راه نیست – این راه درست است.

 

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

signature-white

مطبوعات و جوایز

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

awards
عاشق برگر هستید؟ عاشق پیشنهادات ویژه چی؟ با عضویت در خبرنامه ما از تخفیفات و پیشنهادات ما خبر دار شوید